اکسچنج 98

اکسچنج 98 سیستم تمام خودکار خرید و فروش پول های الکترونیک ازرهای دیجیتال با پشتیبانی 24 ساعته و خدمات رسالی سریع خرید و فروش کلیه پول های الکترونیک مختلف

  • پی پال
  • پرفکت مانی
  • وبمانی
  • اسکریل
  • و کلیه ارزهای دیجیتال
برای ورود به پرتال خدمات مشتریان اکسچنج 98 اینجا کلیک کنید.

در زمانی که بانکداری مبتنی بر اینترنت و خرید آنلاین در سر تا سر جهان با قدرت رشد می کند، اهمیت درگاه های پرداخت الکترونیک نیز در دهه گذشته افزایش یافته است. این روزها بسیاری از افراد به جای این که پرداخت هایشان را به صورت شخصی و حضوری انجام دهند، روش پرداخت الکترونیکی را استفاده می کنند، و به همین دلیل درگاه های پرداخت الکترونیکی زیادی به وجود آمده اند، تا کاربران بتوانند تراکنش های اینترنتی امنی را انجام دهند.

رشد فناوری هر روز رو به پیشرفت است و به دلیل ظهور سیستم های پرداخت الکترونیک، می توانیم هر روز شاهد این رشد باشیم. تراکنش های نقدی رو به کاهش هستند، و از سوی دیگر سیستم های پرداخت الکترونیک روز به روز افزایش می یابند، رشد می کنند و تراکنش های آنلاین را از همیشه امن تر می سازند.

درگاه پرداخت الکترونیک چیست؟

سیستم پرداخت

اگر بخواهید معنی این عبارت را از لحاظ واژگان بدانید، سیستم پرداخت الکترونیکی راهی برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات به صورت الکترونیکی است، به این معنی که دیگر نیازی نیست برای خرید یک کالا یا دریافت خدمات، به صورت حضوری از پول نقد یا چک استفاده کنید.

به صورت کلی، درگاه پرداخت الکترونیک یک روش پرداخت سریع و ایمن است، که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای روش های سنتی پرداخت از قبیل پرداخت نقدی، چک و یا انتقال بین بانکی باشد. انتقال پول و خرید از طریق این سیستم های پرداخت بسیار سریع تر و آسان تر است، و به همین دلیل هر روز درصد قابل توجهی از مردم به استفاده از این سیستم های پرداخت روی می آورند. سیستم های پرداخت الکترونیک، به خصوص برای تراکنش های بین المللی مفید هستند، که در این صورت نیازی به نگرانی برای تبدیل ارز یا کمیسیون بالا نخواهید داشت.

نحوه عملکرد درگاه پرداخت الکترونیک

عملکرد درگاه پرداخت

پرداخت الکترونیک را می توان به سرعت و به آسانی به انجام رساند، بنابراین استفاده از آن منطقی است و در وقت افراد صرفه جویی می کند. این فرآیند هنگامی آغاز می شود که یک کاربرتصمیم به خرید یک محصول یا سرویس می گیرد، و قصد می کند که پرداخت آن را از طریق درگاه الکترونیکی انجام دهد. در قدم بعدی، خریدار باید فرم پرداخت را با اطلاعات خاصی پر کند. سپس درگاه پرداخت باید معتبر بودن اطلاعات پرداخت را تایید کند. اگر هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، مشتری یک تایید پرداخت دریافت کرده و در نهایت ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین، پرداخت را از خریدار دریافت کرده و آن را به حساب تاجر منتقل می نماید.

سیستم های پرداخت الکترونیک باید تراکنش های مالی ایمن و سریعی را برای کاربران خود فراهم نمایند. برای انجام این کار باید اطمینان حاصل کنند که تراکنش ها خصوصی باقی بمانند، و همچنین باید تغییرات ارتباط در هر تراکنش را تایید نمایند. هر دو طرف تراکنش باید همان کسی باشند که ادعا می کنند هستند، و داده های انتقال داده شده باید توسط نویسنده معین تایید شوند.

مسئولیت تمامی این عوامل بر دوش درگاه پرداخت است، بنابراین هر درگاه پرداخت الکترونیک باید با تکیه بر نوعی از رمز گذاری توسعه یابد، تا بتواند محیطی ایمن برای تراکنش های مالی خصوصی و ایمن ایجاد کند.

انواع روش های پرداخت الکترونیک

استفاده از سیستم های پرداخت الکترونیک دو نوع متفاوت به نام های سیستم پرداخت اعتباری و سیستم پرداخت نقدی دارد. در ادامه هر یک از آن ها را توضیح خواهیم داد.

سیستم پرداخت اعتباری

سیستم پرداخت اعتباری

یکی از مشهورترین سیستم های پرداخت آنلاین، پرداخت از طریق کارت اعتباری است. علاوه بر این، روش های پرداخت جایگزین مثل کیف پول الکترونیکی، کارت های هوشمند، و یا انواع مختلف کیف پول ارزهای رمز پایه نیز وجود دارد.

کارت اعتباری

استفاده از کارت های اعتباری نیازمند استفاده از کارت ارائه شده توسط یک موسسه مالی به صاحب کارت است، تا بتوان از طریق آن پرداخت آنلاین از طریق یک دستگاه الکترونیکی را انجام داد، و دیگر نیازی به استفاده از پول نقد نخواهد بود.

کیف پول الکترونیکی

کیف پول الکترونیکی یک اکانت پیش پرداخت است، که شامل داده های مالی کاربر مثل اطلاعات کارت اعتباری می شود.

کارت هوشمند

کارت های هوشمند که با نام کارت تراشه نیز شناخته می شوند، یک ریردازنده داخل خود دارد که می تواند با پول پر شده و با آن به انجام تراکنش پرداخت.

سیستم پرداخت نقدی

سیستم پرداخت نقدی

بدهی مستقیم

با استفاده از بدهی مستقیم، صاحب حساب به صورت الکترونیکی مقدار معینی پول از حساب بانکی اش برداشت می کند، تا بتواند با آن خرید آنلاین انجام دهد.

چک الکترونیکی

چک های الکترونیکی در واقع نسخه دیجیتالی چک های کاغذی است. بعد از بررسی پول از یک حساب منتقل می شود، و هیچ نیازی به استفاده از چک های کاغذی نخواهد بود.

پول الکترونیکی

در این سیستم پرداخت الکترونیکی، مقدار معینی پول در دستگاه مشتری ذخیره می شود، و می توان از آن برای تراکنش های آنلاین استفاده کرد.

کارت دارای ارزش ذخیره

این کارت ها دارای مقدار معینی پول هستند، و از آن ها در فروشگاه صادر کننده می توان استفاده کرد. کارت های هدیه مثالی از کارت های دارای ارزش ذخیره هستند.

مشهورترین درگاه های پرداخت الکترونیک

مشهورترین درگاه های پرداخت الکترونیک

در قدم اول پیش از انجام هر گونه پرداخت الکترونیک، باید یک شرکت پرداخت الکترونیک را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، باید یک حساب کاربری برای خود بسازید و جزئیات اطلاعات خود را در آن وارد کنید. سپس باید یک کارت بانکی را با وارد کردن اطلاعات آن داخل حساب کاربری تان، به آن متصل کنید. هنگامی که در شرکت پرداخت الکترونیکی عضو شدید، از آن پس می توانید با استفاده از حساب کاربری خود ب هصورات سریع و ایمن به پرداخت هزینه خریدهایتان بپردازید.

در ادامه این مقاله لیستی از مشهورترین شرکت های دارای درگاه پرداخت الکترونیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

درگاه پرداخت الکترونیک پی پال

پی پال یکی از پر کاربرد ترین سیستم های پرداخت در جهان است. در پی پال می توانید با استفاده از حساب موجود یا کارت اعتباری پرداخت را انجام دهید. در این سیستم، وجه مستقیما به آدرس ایمیل فرستاده می شود. پی پال همچنین به کاربران این امکان را می دهد که از طریق این سرویس انتقال پول را انجام دهید.

حساب پی پال

اگر تمایل به افتتاح حساب در پی پال دارید، می توانید این کار را از طریق وب سایت اکسچنج 98 به راحتی انجام دهید.

Google Checkout

کار با گوگل چک اوت آسان است. این سیستم برای ایجاد حساب کاربری در سیستم پرداخت، به پروفایل گوگل کاربر متصل است. سپس کاربران می توانند از آن به راحتی برای پرداخت کالاها و خدمات به صورت آنلاین استفاده کنند.

اسکریل

اسکریل برای ویژگی های کارآمدش، مثل برداشت و سپرده گذاری لحظه ای، هزینه کم تراکنش، و پیشنهادات منحصر به فردش معروف شده است. سیستم پرداخت اسکریل، 40 ارز را می پذیرد و کاربران می توانند به صورت مستقیم از اکانت خودشان پیام بفرستند.

حساب اسکریل

اگر تمایل به افتتاح حساب در اسکریل دارید، می توانید این کار را از طریق وب سایت اکسچنج 98 به راحتی انجام دهید.

Amazon payment

اگر یک ارائه دهنده خدمات یا فروشنده آنلاین از Amazon payment استفاده کند، مشتریان می توانند به راحتی وارد حساب اعتباری آمازون خود شوند، و سریع و ایمل پرداخت خود را انجام دهند.

درگاه پرداخت الکترونیک پایونیر

پایونیر یکی از قدیمی ترین خدمات پرداخت است که از کاربران در سر تا سر جهان پشتیبانی می کند. این سیستم در بیش از 200 کشور قابل دسترسی است و 150 ارز مختلف را می پذیرد. همچنین اگر به هر دلیلی نمی توانید به صورت دیجیتالی کار کنید، در این سیستم می توانید از مستر کارت استفاده کرده و پول برداشت کنید.

حساب پایونیر

اگر تمایل به افتتاح حساب در پایونیر دارید، می توانید این کار را از طریق وب سایت اکسچنج 98 به راحتی انجام دهید.