اکسچنج 98
برای ورود به پرتال خدمات مشتریان اکسچنج 98 اینجا کلیک کنید.
روی چه ارزهایی سرمایه گذاری کنیم؟ (تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال 15 آوریل 2019)
5 (100%) 1 vote[s]

هفته دوم ماه آوریل هم به پایان رسید و اینک وارد هفته سوم این ماه میلادی شده ایم. با آغاز سال 2019 بازار ارزهای رمزپایه نیز جان تازه ای گرفته و همچنان رو به رشد می باشد. در طول هفته گذشته، ما شاهد افزایش قیمت بیت کوین تا مرز 5400 دلار نیز بودیم اما این روند مدت زیادی ادامه نداشت و قیمت این ارز و به دنبال آن قیمت بسیاری از رمز ارزها به یکباره با سقوط چشمگیری مواجه شد و کاهش یافت. ما در این هفته نیز ابتدا به بررسی سرنوشت سه ارزی که در هفته گذشته برای سرمایه گذاری پیشنهاد داده بودیم پرداخته و پس از آن سه ارز جدید را برای بررسی در طول این هفته، معرفی خواهیم کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

نتایج تحلیل هفته گذشته

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال

هفته گذشته، هفته بسیار خوبی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال محسوب می شد که بیت کوین توانست رکورد جدیدی از خود در سال 2019 به جا گذاشته و تا قیمت 5417 دلار را نیز به ثبت برساند. از ابتدای سال 2019 این بالاترین قیمتی بوده است که بیت کوین به ثبت رسانده و لذا با توجه به سیر صعودی حرکت قیمت ها، بسیاری از کارشناسان معتقدند که بازار خرسی بیت کوین به پایان رسیده و اکنون زمان شکوفایی دوباره بیت کوین فرا رسیده است.

اما همانطور که انتظار می رفت و در پیشبینی وضعیت بازار در هفته گذشته به آن اشاره کردیم، این شرایط چندان دوام نیاورده و خیلی زود قیمت بیت کوین دوباره به حالت طبیعی خود بازگشت. به این ترتیب می توان گفت این بازار تنها برای کسانی سود آور بوده است که در ابتدای هفته گذشته خرید خود را انجام داده و سپس در اوج قیمت ها، یعنی 11 آوریل، دارایی خود را به فروش رسانده اند. سپس دوباره در کف قیمت خرید انجام داده و اکنون منتظر این هستند تا دوباره در سقف، معامله فروش را انجام دهند.

همانطور که در هفته گذشته بیان کردیم، ما منتظر دو سناریو مختلف در رابطه با وضعیت قیمت ها بودیم که هر دو سناریو در فاصله کمی از یکدیگر اتفاق افتاد. ابتدا قیمت بیت کوین که در ابتدای هفته تا حدود 5200 دلار معامله می شد تا اواسط هفته به روند رو به رشد خود ادامه داد و توانست در روز 11 آوریل تا 4% سود را نیز بدست آورد. سپس قیمت ها دچار ریزش ناگهانی گردید و قیمت بین کوین ظرف مدت 15 ساعت به 5050 دلار تنزل پیدا کرد.

در این زمان با پایدار شدن قیمت ها، بخت برای خرید دوباره ارز باز شد و کسانی که توانستند در بازه زمانی 12 آوریل تا 14 آوریل خریدی انجام دهند، در حال حاضر در سود به سر می برند. بر همین اساس ما در تحلیل 8 آوریل و در هفته گذشته سه ارز بایننس کوین، کاردانو و ویوز را برای خرید پیشنهاد داده بودیم که در ادامه سرنوشت سرمایه گذاری روی این ارزها را بررسی خواهیم کرد.

BNB

Binance Coin: بایننس کوین یا BNB در ابتدای هفته پیش، یعنی 8 آوریل با قیمت میانگین 18.3 دلار قابل خرید بود و پس از آن وارد یک فاز کاهش تدریجی شد. در فاصله 11 تا 12 آوریل قیمت این ارز در کف قیمت هفته و در حدود 17.3 دلار قرار داشت که پس از آن وارد یک فاز افزایشی شد و تا 19.9 دلار نیز افزایش یافت. به این ترتیب در بهترین حالت هفته، شما می توانستید تا 15% سود و در حالت میانگین تا 7% سود مثبت را از سرمایه گذاری روی این ارز بدست آورید.

.

Cardano

Cardano: کاردانو یا ADA دیگر ارزی بود که در ابتدای هفته گذشته دقت روی تغییرات آن را پیشنهاد داده بودیم. کاردانو نیز در ابتدای هفته گذشته به طور متوسط با حدود قیمت 0.086 دلار قابل خرید بود که در 11 آوریل به بالاترین میزان خود در هفته رسید و تا قیمت 0.092 را نیز ثبت نمود. پس از آن روند رو به کاهش خود را آغاز نمود و در حال حاضر قیمتی برابر با 0.085 دلار دارد. در بهترین حالت و فروش کاردانو در قیمت 0.091 دلار، شما می توانستید در اواسط هفته این ارز را با 6% سود به فروش برسانید.

.

ویوز

Waves: ویوز آخرین ارزی بود که در هفته گذشته پیشنهاد داده بودیم تا روند تغییرات آن را زیر نظر بگیرید. این ارز نیز در اوایل هفته با قیمت 2.94 دلار معامله می شد که در یک بازه زمانی کوتاه در 11 آوریل تا 3.04 دلار نیز افزایش پیدا کرد. اما روند رو به رشد آن به یک باره قطع شد و قیمت آن تا 2.60 دلار نیز کاهش پیدا کرد. این ارز چندان نتوانست انتظارات ما را برآورده سازد و در بهترین حالت تنها 2% سود به دنبال خود داشت.

تحلیل هفته جدید 15 آوریل 2019

شرایط کاهشی بازار از دو روز گذشته پایان یافته و اکنون در فاز افزایشی قرار گرفته است و همین موضوع باعث می شود تا شرایط یک سرمایه گذاری دیگر در طول این هفته برای تریدرها ایجاد شود. اکنون بیت کوین در 5100 تا 5200 قرار گرفته است و به نظر می رسد طی ساعات آینده، قیمت آن افزایش پیدا کند. البته در بازار ارزهای دیجیتال هیچ چیز قطعی نبوده و نمی توان به طور 100 درصدی اطمینان داشت که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

اما با توجه به شاخص میانگین حرکت بیت کوین، می توان انتظار داشت که در روزهای آینده قیمت این ارز دستخوش تحولاتی خواهد شد و احتمالا افزایش پیدا خواهد کرد. اما اینکه این اتفاق در چه زمانی از هفته رخ خواهد داد مشخص نبوده و ممکن است حتی در طول هفته شاهد یک کاهش مقطعی قیمت و سپس افزایش دوباره نیز باشیم.

با توجه به این موارد، ما طبق رسم هفته های گذشته، در این هفته نیز سه ارز دیجیتال جدید را به شما معرفی خواهیم کرد که با توجه به شاخص های اقتصادی و سرمایه گذاری، احتمال افزایش قیمت آن ها در طول هفته وجود دارد. اما همانطور که قبلا هم گفتیم در بازار رمز ارزها، به هیچ عنوان نمی توان با قطعیت سخن گفت و احتمال اینکه با یک اتفاق، تمامی پیشبینی ها غلط از آب در آید، همیشه وجود دارد.

بنابراین این نکته را در ذهن داشته باشید که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، به هیچ وجه تنها به توصیه دیگران بسنده نکرده و از دانش خود نیز در این زمینه بهره بگیرید. ما در این جا تنها به شما تعدادی ارز را برای بررسی و دقت در روند حرکت قیمت آن ها معرفی خواهیم نمود و مسئولیت سرمایه گذاری و سود و زیان آن با خود شما خواهد بود.

Tron

ترون (TRX)

ترون یکی از ارزهای رمزپایه قدرتمند و محبوبی است که در سه ماهه اخیر، روند رو به رشدی را از خود نشان داده است. پروژه های مختلف و همکاری با شرکت های مختلف فناوری، به شرکت ترون کمک کرده است تا جایگاه خود را در رده های بالای شرکت های فعال در زمینه فناوری بلاکچین پیدا کند و به دنبال آن ارز TRX از محبوبیت بیشتری برخوردار شود.

با توجه به نمودار قیمت این ارز در سه ماهه اخیر، می توان چنین نتیجه گرفت که این ارز در یک روند رو به رشد و صعودی قرار گرفته است و ممکن است قیمت آن همچنان افزایش پیدا کند. TRX از نیمه دسامبر 2018 تا 8 آوریل 2019 توانسته قیمت خود را از 0.012 دلار به 0.030 دلار افزایش دهد که این نشان از یک افزایش 150 درصدی در قیمت این ارز می دهد.

نمودار قیمت ترون
نمودار TRX/USDT به صورت روزانه

اما با توجه به رفتار نمودار ترون در گذشته و شاخص های میانگین حرکتی و اندیکاتورهای تکنیکال، می توان چنین نتیجه گرفت که با توجه به کاهش حدودا 15 درصدی در فاصله 11 آوریل تا 13 اوریل، این ارز احتمالا با یک روند ریکاوری مواجه خواهد شد و با توجه به واگرایی نمودار می توان دریافت که احتمالا نقطه بعدی قیمت این ارز در طول این هفته رقم 0.029 دلار باشد و آینده قیمت ترون به سمت افزایش پیش رود.

0X

0X یا ZRX

0X که با نماد ZRX نیز شناخته می شود یک ارز رمزپایه نسبتا قدرتمند است که در بین 50 ارز اول مارکت کپ قرار گرفته است. این ارز کمتر شناخته شده در روزهای اخیر نشان داده است که می تواند با رشد افزایشی همراه شود.

با توجه به نمودار قیمت این ارز، ZRX از نیمه دوم فوریه به بعد وارد یک فاز افزایشی با شیب بسیار کمی شده است که از نیمه ماه مارس به بعد، این شیب رفته رفته افزایش پیدا کرده و قیمت آن را تا 65 درصد افزایش داده است.

نمودار قیمت 0X
نمودار ZRX/USD به صورت روزانه

با توجه به رفتار نمودار در گذشته و شاخص های تحلیل تکنیکال، می توان چنین نتیجه گرفت که احتمال افزایش قیمت این ارز در روزهای آینده قوت گرفته است و ممکن است قیمت این ارز در مرحله اول تا 0.36 دلار و در مرحله دوم افزایش تا 0.40 دلار نیز بالا رود.

Houbi Token

توکن هوبی (HT)

Houbi Token که با نماد HT نمایش داده می شود، ارز اختصاصی صرافی Houbi بوده و به همین دلیل از پشتوانه خوبی برخوردار است. این رمز ارز صرافی هوبی، توسط صرافی های مطرحی همچون بایننس یا کوین بیس پشتیبانی نمی شود و از این رو برای تهیه آن بهترین مکان خود صرافی هوبی خواهد بود.

نمودار قیمت این ارز در سه ماه گذشته نشان می دهد که این ارز در حال رشد مثبتی بوده و از اوایل ماه فوریه 2019، روند رو به رشد خود را آغاز کرده است. در ابتدای ماه فوریه این ارز با متوسط قیمت 0.92 دلار معامله می گردید که پس از آن رفته رفته به قیمت خود اضافه نمود و توانست در 4 آوریل قیمت 2.85 را نیز به ثبت برساند که به معنی 200 درصد سود خالص در طی فقط 2 ماه می باشد.

نمودار قیمت هوبی توکن
نمودار HT/USD به صورت روزانه

در حال حاضر قیمت این ارز حدود 2.37 دلار می باشد که پیشبینی می شود در طی این هفته بتواند قیمت بالاتری را ثبت کرده و تا 2.66 دلار نیز پیش برود. اما از طرفی اگر بازار نتواند روند صعودی خود را حفظ کند، این ارز ممکن است تا قیمت 2 دلار نیز کاهش پیدا کند.