اکسچنج 98
برای ورود به پرتال خدمات مشتریان اکسچنج 98 اینجا کلیک کنید.
چینی ها فناوری بلاک چین را یک سلاح استراتژیک می دانند!
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

شرکت دیلویت در یک گزارش با نام بررسی بلاک چین جهانی 2019 دیلویت، تعداد زیادی از شرکت های تجاری را به نمایندگی از 11 کشور، و علاوه بر آن 200 شرکت در کشور چین را مورد بررسی قرار داده است. هدف این بررسی، کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نگرش های اصلی و سرمایه گذاری در بلاک چین به عنوان یکی از فناوری های روز دنیا بوده است.

در این تحقیق مشخص شد که 100% کارکنان شرکت های تجاری چینی بر این عقیده اند که فناوری بلاک چین یکی از پنج اولویت مهم کشورشان است. جالب است بدانید که در آمریکا تنها 56 درصد از کارکنان این تفکر را داشته اند.

بلاک چین، یک سلاح استراتژیک!

بلاک چین

رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه آزمایشگاه بلاکچین دیلویت، Paul Sin می گوید که در میان تمام کشورهای جهان، چین فناوری بلاک چین را به صورت استراتژیک پیاده سازی خواهد کرد. وی بیان می دارد که بیشتر پروژه های کشور چین در دست مدیران ارشدی است که از فناوری بلاک چین به عنوان سلاح استراتژیک و نه ابزار بهره وری، استفاده می نمایند.

با این وجود جالب است بدانید که در سال 2017، چین جزو کشورهای مخالف با ارزهای دیجیتال بوده است و ICO ها یا عرضه اولیه سکه و صرافی های بیت کوین را ممنوع خوانده بود. چین تا کنون سعی در تخریب بنیاد فناوری ارزهای دیجیتال داشته است. اما با تمام این اوصاف، در سال 2018 اعلام شده که در سال ۲۰۱۷، کشور چین بیش ترین گواهی ثبت اختراع در زمینه فناوری بلاک چین را در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به خود اختصاص داده است.

پس از آن زمان نیز فناوری بلاک چین تبدیل به یک کانون توجه برای رشد و توسعه در کشور چین شده است، و از ماه آوریل امسال (2019) نیز این کشور تعداد بسیار زیادی از پروژه های بلاک چینی را پیاده سازی نموده است، که همین امر آن را تبدیل به یکه تاز این عرصه کرده است.